
Топ 8 мита за слушалките
Мит 1: Слушалките с най-широк честотен диапазон звучат най-добре.
Честотният диапазон трябва да показва най-ниската и най-високата честота, произведена от слушалки. Нормалният обхват на човешкия слух е приблизително 20Hz до 20kHz. Някои спецификации надхвърлят това, като 5Hz до 50kHz, което е подвеждащо. Това не само е далеч извън обсега на човешкия слух, но и не казва нищо за това какво се случва между тези две честоти. Ушите ни са най-чувствителни между 100Hz и 10kHz, така че относителното количество енергия, произведена от слушалките в този диапазон, е много по-важно от това, което се случва при 20Hz или 20kHz.
Мит 2: Слушалките могат да бъдат повредени от силни звуци.
Слушалките могат да излъчват опасни нива на звуково налягане (SPL), преди да достигнат точката на повреда, където продуктът спира да увеличава силата на звука и се изкривява. Количеството електрически сигнал, необходимо за повреда на продукта, е по-високо от точката на изкривяване. Силните звуци (високи SPL) не е задължително да повредят продукта, но прекалено високите електрически сигнали могат. Излагането на звуци над 85 децибела (SPL) може да причини трайно увреждане на слуха Ви, така че, моля, слушайте с безопасна сила на звука.
Мит 3: Слушалките с отворен гръб са само за мастеринг и миксиране.
Звукът е субективен, много лично нещо. „Правилният“ начин за слушане на музика напълно зависи от предпочитанията на слушателя. Най-голямата разлика между отворени и затворени или полузатворени слушалки е изолацията. Слушалките с отворен гръб позволяват на звука да преминава през слушалки. Слушателите на музика ги използват в тиха среда, на бюрата си или в домовете си, за да постигнат слушателско изживяване, което някои описват като „в света около мен“, а не „в главата ми“. Те търсят открита, ефирна и пространствена атмосфера, която не е толкова изолираща, колкото затворените слушалки. Това е една от причините те да са популярни в професионалните приложения - те могат да предоставят това, което някои потребители смятат за по-естествен звук.
Мит 4: Слушалките с шумопотискане превъзхождат слушалките Sound Isolating ™.
Едното не е по-добро от другото; те просто са различни. Анулирането на шума е електронен процес. Във всяка слушалка има микрофон, който взема проби от околния шум близо до ухото. Този шумов сигнал се подава в електронна схема, която го анализира и създава огледално изображение на шума, след което добавя шума обратно в музикалния сигнал. Част от истинския шум се премахва от обратния шум на огледалното изображение. Той работи най-добре при стабилен нискочестотен шум под 1000 Hz или нещо подобно - например безпилотен самолет или шумотевица на вентилационна система. Не работи добре при премахване на речта или други бързо променящи се звуци.
Тъй като това е електронен процес, схемите за премахване на шума изискват батерия, за да функционира. И както всички схеми, той има някаква степен на съскане и дори някои артефакти за цифрова обработка. Някои хора се оплакват, че когато носят шумопотискащи слушалки, чуват съскащ или бърз звук или откриват променливо въздушно налягане в ушите си.
Слушалките Sound Isolating ™ работят пасивно, по същия начин като тапите за уши. Меките и гъвкави ръкави, които Shure осигурява със слушалките си, плътно прилепват в ушите и физически блокират навлизането на външен шум в ухото. Подобно на тапи за уши, прилепването е много важно. Ето защо Shure предлага множество размери и стилове на ръкави с всички техни слушалки. Всички слушалки Shure са от типа Изолиране на звука.
Звукоизолацията всъщност осигурява по-голямо намаляване на шума, отколкото схемите за анулиране на шума. Звукоизолацията работи в целия звуков спектър, не само на ниски честоти. Звукоизолацията е чудесна за блокиране на реч, шумна телевизия, друга музика ... и работи във всички видове пътуващи среди, включително самолети, влакове и пеша. Освен това няма електроника, която да изисква батерии и да предизвиква съскане или жужене. Няма нищо освен музиката, филмът или самата игра.
Мит 5: Единственият начин да премахнете неприятната миризма на слушалките е да ги замените.
С течение на времето синтетичният материал, използван в слушалките, може да абсорбира миризми, които просто не могат да бъдат елиминирани. Въпреки това има стъпки, които можете да предприемете, за да удължите живота им
• Преди да приберете слушалките, избършете ги с чиста кърпа или хартиена кърпа.
• Редовно избърсвайте подложките за уши, като използвате влажен парцал и малко количество сапун за чинии Dawn. Тази марка е особено ефективна при почистване на мазнини и масла от повърхности. Отстранете перилния препарат с чиста кърпа и малко количество вода. След това подсушете подложките за уши с хартиена кърпа или кърпа.
• Излагайте подложките за уши на слънчева светлина за 60 минути. Това може да намали неприятните миризми.
Когато дойде време за подмяна, те се предлагат от Shure Parts. Моля, имайте на разположение модела слушалки. Освен това можете да посетите нашия локатор на дилъри за покупка в магазин / онлайн и да видите наличните аксесоари за слушалки на shure.com.
Мит 6: Прекомерната пот може да съсипе слушалките.
Професионалните изпълнители са използвали слушалки Shure на сцената в продължение на много години. Те обикновено се носят с часове и са изложени на много изпотяване. Всички слушалки Shure са тествани в присъствието на топлина, влажност и солен спрей, за да се уверят, че работят при тези условия. В екстремни случаи прекомерната влага в слушалката може да доведе до намаляване на нивото на изход или промяна в качеството на звука. След като слушалката изсъхне (например през нощта), производителността се нормализира. Съмнително е човек да забележи каквато и да е промяна в изпълнението по време на обичайната употреба на сцената или във фитнеса.
Добре е да избършете слушалките с кърпа или кърпа, след като ги използвате. Ако използвате дунапренените тапи със слушалките си за продължително износване, докато се изпотявате значително, може да искате да ги замените малко по-често от обикновено - може би веднъж седмично. Пластмасовите или силиконови гумени тапи не абсорбират влагата и могат да се използват отново и отново, дори при потни условия. Уверете се, че редовно почиствате слушалките от восък / отломки, в съответствие с предоставените инструкции. Слушалките Shure се доставят с полезен инструмент, който ви помага да направите това, без да причиняват щети.
Мит 7: Слушалките с четириядрени драйвери превъзхождат слушалките с единични или двойни драйвери.
Това зависи от много фактори. Слушалки само с един драйвер от всяка страна (слушалки с един драйвер) могат да издават звук в целия звуков диапазон (между 20Hz и 20kHz). И така, защо някой би използвал повече от един драйвер? Тъй като има ограничения за това какво може да направи един-единствен драйвер. Ето няколко:
• Може да стане изкривяване на звука преди да увеличаване на звука на максимум
• „Кривата“ на звука (относителните нива на честотите от ниски до високи) могат да бъдат ограничени
• Всички промени трябва да бъдат приложени чрез EQ или друга обработка
За да се противопоставим на ограниченията на слушалките с един драйвер, е обичайно да включваме множество драйвери от всяка страна. За по-нататъшно разделяне на честотния диапазон се прилага специално филтриране, което позволява на един драйвер да се фокусира само върху определен диапазон. Това може да увеличи ефективността и общото ниво, което може да бъде достигнато. Не е за разлика от технологията, използвана в стерео високоговорителите. Входящият аудио сигнал е разделен на два или повече аудио тракта (в зависимост от броя на драйверите) и всеки път е оптимизиран за определен честотен диапазон.
Мит 8: Електростатичните високоговорители не възпроизвеждат ниски честоти, както другите видове високоговорители.
Това може да се случи при стандартни слушалки за уши и пълноразмерни, стоящи на пода високоговорители. Но това не е вярно за слушалките, по-скоро KSE1500. Традиционно проблемът с електростатичните високоговорители е, че те възпроизвеждат по-високи честоти удивително добре, но не успяват да възпроизведат по-ниските честоти с достатъчно енергия. Това не е вярно в миниатюризирана електростатична система за звукоизолираща слушалка, която се възползва от факта, че слушалката е затворена в ушната кухина. Между слушалката и ушния канал има относително малък обем въздух. Тази естествена част от физиката позволява на KSE1500 да възпроизвежда ефективно ниски честоти.